EintrittVstupEnterEintritt

CROCEFISSO

Toto rozhodnutí jsme opravdu pečlivě uvážili a impulsem k tomuto  radikálnímu kroku pro nás byla pasáž v jednom z emailu, „že Crocefisso špatně chodí po schodech a horší je, že čůrat doma už nechce….“.

Dle zpráv majitelky a původního oš.veterináře  byl Crocefissovi ke konci 4.-tého měsíce na RTG diagnostikován zápal plic. V rámci léčby mu byl ze zcela nepochopitelných důvodů naordinován Prednison (syntetický steroidní hormon). Dle slov majitelky mu zápal plic nevyléčil, ale pomohl snížit horečku. Z čehož majitelka usoudila, že trpí Adissonovou chorobou. No ještě, že se tímto způsobem neléčí zápal plic u dětí a lidí vůbec, to by si asi obvodní lékař těžko obhájil. Oproti tomu, mu zápal plic ( dýchací problémy) odezněly po nasazení ATB určených na léčbu dýchacího aparátu.

Prednison jsme  hned po příjezdu k nám začali postupně vysazovat (samozřejmě po konzultaci s lékařem- když se dozvěděl o nasazení tohoto léku 4 měsíčnímu štěněti ,byl vzhledem k jeho vedlejším účinkům mírněn řečeno zděšen) Po týdnu jsme se dostali na ¼ dávky a po dalších cca 14 dnech mu byl vysazen zcela. Z výše uvedeného je zřejmé, že pes netrpí Addisonovou chorobou, neboť jeho stav se po vysazení Prednisonu nijak nezhoršil, spíše naopak!!

Již po převzetí jsme si, po prvotním šoku z jeho stavu, všimli, že Croce má problém s levou zadní nohou. Na klinice, kam v rámci léčení majitelka přešla, nás pan doktor ujistil, že RTG, který by specifikoval problém zadních končetin k ničemu nepotřebovali. My jsem, po konzultaci s naším doktorem usoudili, že RTG zadních končetin, minimálně kvůli vyloučení úrazu uděláme. Na snímku je patrné zakřivení stehenní kosti , kompakta kosti je tenká a radiolucentní  což nasvědčuje minerální disbalanci a zřejmě došlo i k předčasné osifikaci. Těžko se teď dopátráme, jak k postižení došlo, ale určitě jsou příčiny méně pravděpodobné a více pravděpodobné. Stejně jako je dost pravděpodobné, že toho Crocefisso do 7-měsíců moc nenachodil, vrátil se k nám totiž se zcela neochozenými „štěněčími“ polštářky. Oproti tomu se i přes jeho údajně velmi vážný stav,od konce dubna do začátku května zúčastnil 3 výstav...

 

Crocefisso chodí každý den na vycházky, na kterých už se samozřejmě nechová, jako kdyby se štěstím pomátl, nicméně je  spokojený. Po vysazení Prednisonu, postupně zmizel celkový otok i otok kloubů. Crocefisso také během cca měsíce vyrostl zhruba o 3 cm. Když se k nám vrátil, měl 57 cm, což je na 7-mi měsíčního psa, který má genetický předpoklad držet se při horní hranici kohoutkové výšky opravdu málo. Rychlý růst spolu se zakřivenou stehenní kostí a  atrofované svaly na zadních končetinách mu samozřejmě způsobují bolesti při pohybu. Pohyb se spoustou dobrého jídla ,dostatek času a především psychická pohoda je, ale také to jediné, co může Crocefissovi pomoct získat kondici, aby mohl  žít „normální“ psí život, takže uvidíme. To, že Italský ohař je  velice vyjímečný, ale zároveň velmi citlivý pes opravdu není klišé  a věta v knize  Bravo Bracco „Italský ohař není pes pro každého, tím méně pro všechny“, má své opodstatnění. O jeho stavu budeme průběžně informovat. Pár fotografií Crocefissa si můžete prohlédnout na této stránce.

 

Po příjezdu  - after coming to us

RTG snímky - radiograph

První dny a první vycházky s rodinnou - first days and first walks with family

 Zadní končetiny

Vyrostl nám - grew out 3 cm in 3 weeks

Crocefisso při odběru—23.12.2013

Vpravo noha 7-mi měsíčního psa– right the food of  7-months old dog!!!!!